Pedagog a doktorand ITF Roman Vondrouš obdržel prestižní mezinárodní cenu

16. 5. 2022 Po 08.17 od Ondřej Durczak | Aktuálně
Roman

Světlo je pro fotografa jako paleta s barvami pro malíře. Atmosféru a kouzlo okamžiků, které se už nedají zopakovat, nám pomáhá uchovat právě fotografie. Umění špičkových fotografů na profesionální úrovni je celosvětově oceňováno v soutěži Sony World Photography Awards, která je vnímaná jako obdoba filmových Oscarů. Doktorand a také pedagog Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě Roman Vondrouš se v konkurenci 496 tisíc fotografií z 211 zemí ve své kategorii Sport umístil na úctyhodném 3. místě.

Snímky fotbalových fanoušků, kteří na štaflích přes plot sledují zápas klubu Bohemians 1905, zaujaly porotu velké mezinárodní fotografické soutěže. Scéna z období pandemie, kdy celý svět bojoval s koronavirem, v sobě nese až neuvěřitelnou hodnotu lidské touhy vrátit se do normálního života, byť se může zdát, že zajít si na fotbal je pro někoho banální, ovšem covid ledasco změnil. Série fotografií Romana Vondrouše tak zachycuje oddanost fanoušků svého klubu, kteří se vládními opatřeními nenechali odradit. Když nemohli navštívit svůj oblíbený a kultovní stadion Ďolíček, přinesli si na zápas alespoň vlastní žebříky, aby utkání mohli sledovat přes plot.

Připravila Denisa Palionová

Článek na Aktuálně.cz

0

Novinky

Předběžný termín první konzultace v novém akademickém roce pro studenty proběhne na Horní Bečvě 7.–9. 10. 2022.
Logo ITF, nové

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení