Studentka ITF Iwona Germanek představila na Bratislavském měsíci fotografie svůj projekt Růžová neexistuje

8. 11. 2023 St 12.10 od Ondřej Durczak | Aktuálně

iwona01 Společná fotografie na vernisáži Iwony Germanek

V pátek 3. listopadu 2023 byla v Polském institutu v Bratislavě otevřena výstava polské studentky ITF Iwony Germanek s názvem Růžová neexistuje. Výtvarně velmi silné portréty reagují na velmi závažné téma – boj autorčiny dcery s depresemi. Kurátor výstavy Arkadiusz Gola k výstavě uvádí „Růžová neexistuje – říká Iwona Germanek jako matka, umělkyně a fotografka. Říká to, co cítí a stejně jako tisíce dalších matek velmi dobře ví, co ta slova znamenají. Staví diváka před konkrétní fakt – boj dospívající dívky s depresemi. Dotýká se tématu, o kterém se mnoho lidí stydí mluvit, je pro ně příliš osobní, jen s obtížemi se k němu veřejně přiznávají a jen těžko snášejí pohledy blízkých i cizích a jejich tiché komentáře – nezvládli jste svoji vychovatelskou roli, ale je dobře, že se TO netýká naší rodiny.“

Kurátor společně s autorkou a vedoucím ITF Vladimírem Birgusem promluvili o projektu na vernisáži výstavy. Současně představili novou stejnojmennou knihu, kterou autorka nedávno vydala.

Výstava byla podpořena projekty Slezské univerzity v Opavě SGS/1/2023 a IGS/2/2023.

Foto: David Macháč

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

0

Novinky

T E R M Í N Y: *** 2. konzultace v akademickém roce 2023/2024 proběhne v Opavě ve dnech 15.-17. 12. 2023 *** 3. konzultace proběhne na Horní Bečvě ve dnech 22.-24. 3. 2024 *** 4. konzultace proběhne na Horní Bečvě ve dnech 2.-5. 5. 2024 *** 5. konzultace proběhne na Horní Bečvě ve dnech 20.-23. 6. 2024 Konzultace pro zájemce o studium na ITF proběhne v sobotu 20. 1. 2024 v Opavě.

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení