Studenti ITF vystavují v expozici (DIS)PLACE v Centru současneho umění DOX v Praze.

17. 8. 2015 Po 10.01 od Ondřej Durczak | Aktuálně
009

Výstava (DIS)PLACE je vyvrcholením projektu určeného studentům vysokých uměleckých škol oboru fotografie, který centrum DOX připravilo v rámci doprovodného programu k výstavě THIS PLACE. Ta byla ve své světové premiéře představena v DOXu v roce 2014 a nabídla pohled 12 světových fotografů na Izrael a Západní břeh Jordánu..

Projekt (DIS)PLACE vychází ze základní myšlenky výstavy THIS PLACE. Rozdíl je v tom, že autoři nehledají a definují místo, ale jednotlivce. V rámci projektu byli studenti oboru fotografie vyzváni, aby pracovali se třemi pojmy: Nomád, Migrant, Vyvrhel (OUTCAST) a zkoumali to, co je jim (zdánlivě) známé v prostoru, z nějž sami pocházejí. Jejich hlavním úkolem bylo najít člověka, který reprezentuje vybraný pojem a přiblížit nám jeho příběh. Cílem tak bylo vytvoření definice vybraného pojmu, která vzniká kombinací vizuálního a textového sdělení.

obrazek

Fotografie Hany Connor

obrazek

Fotografie Jany Hunterové

obrazek

Fotografie Michala Matouška

obrazek

Prof. Miroslav Vojtechovsky zahajuje vystavu

Projekt (DIS)PLACE připravilo centrum DOX ve spolupráci s vedoucím Ateliéru aplikované a reklamní fotografie na FUD UJEP prof. Miroslavem Vojtěchovským, který konzultoval zadání projektu i finální výběr studentských prací pro výstavu.

Na výstavu bylo celkem vybráno 8 studentů. Z celkového počtu uspěli tři studenti z Institutu tvůrčí fotografie SU v Opavě: Hana Connor s projektem Soup Kitchen na Deváte Avenue přibližující osudy mužů z Kostela Svatých Apoštolů, jejich nové naději a existenci, Jana Hunterová se souborem NEIGHBOURS zaznamenávajícím atmosféru každodenního života a vzájemného soužití lidí na obou stranách zdi mezi Palestinou a Izraelem a Michal Matoušek s příběhem Muž, který miloval ženu o osudu poutníka, přistěhovalce z Íráku, který hledá sám sebe.

Výstava potrvá do 12. 10. 2015.

««« Předchozí text: Ondřej Durczak

Následující text: Důležité termíny »»»

0

Novinky

Termín první konzultace v novém akademickém roce 2022/2023 pro studenty proběhne na Horní Bečvě 7.–9. 10. 2022. Další termín: 16.-18. 12. 2022
Logo ITF, nové

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení